Poniżej spróbuję przybliżyć Państwu fenomen domów inteligentnych

A- jak Automatyzacja. Większość zadań wykonywana jest dzięki zaawansowanym technologiom informatyczno- automatycznych. Dzięki temu zasłony po naciśnięciu przycisku potrafią się schować lub rozsłonić.

B-jak budynek inteligentny. Pojęcie budynku inteligentnego zostało stworzone w końcu XXw. dotycz budynków, w których zostały zainstalowane zaawansowane systemy z zakresu informatyki, automatyki i robotyki, tak, aby pewnie czynności w budynku zostały zautomatyzowane a dom mógł szybko adaptować się do zmieniających się potrzeb. Początkowo były to duże hangary produkujące samoloty.

C- jak centralny odkurzacz. Sprytne urządzenie, dzięki któremu nie musisz biegać po całym domu i ciągnąć za sobą odkurzacza. Cały system oparty jest o rodzaj odkurzacza, którego rury mocuje się w pomieszczeniu o funkcjach dodatkowych takich jak pomieszczenie gospodarcze, garaż a następnie rozprowadza po całym domu do gniazdek- zwykle w korytarzach. Wystarczy wtedy podpiąć elastyczny wąż o dużym zasięgu.

D- jak domu inteligentne. Aby podnieść komfort życia w domu zaczęto wprowadzać technologię budynków inteligentnych również do budownictwa jednorodzinnego.

E- jak estetyka. Domy inteligentne są estetyczne, estetyczny jest również panel sterujący. Dbałość o szczegóły jest dla producentów tak samo ważna jak funkcjonalność.

F-funkcjonalność. Jeden z powodów, dla którego te systemy zostały stworzone. Mianowicie, w związku z rosnącą produkcją, aby nadążyć za zwiększonymi potrzebami, hangary musiały być funkcjonalne, ponieważ w krótkim czasie okazało się, że nie spełniają takich wymagań i trzeba je przeprojektować

G-jak główny panel sterujący. Może być zamontowany w przedpokoju lub kuchni domu, ale często można nim sterować za pomocą iPada czy smartfona, systemy inteligentne nie mają problemów ze współpracą takimi systemami jak Android czy Apple.

H- jak hałas- a właściwie to jego zmniejszenie. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło nie tylko na zwiększenie wydajności, większą funkcjonalność ale również na eliminację hałasu.

I-jak inteligentny. Skrót inteligentne wywodzi od sztucznej inteligencji a zatem całej zaawansowanej technologii informatycznej.